• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Najbardziej znaczące zalety UE

{Zwiedzanie malowniczej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najładniejszych krajów w Europie. Choć generalnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród turystów, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. W szczególności, że Portugalia jest całkiem tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy jasno napisać, iż Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na początku warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilkukrotnie bardziej zamożna, aniżeli pozostałe regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednak daleko mu do bogactwa – na przykład za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby z takiego powodu, że jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko piękne, lecz także w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet twierdzi, iż Włochy to najładniejszy kraj na całym świecie. Ciężko ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne miasta bądź plaże, ale również dały nam wybitnych artystów, przepyszne potrawy albo szybkie samochody. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski codziennie latają samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Choć akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto także zobaczyć Wenecję, która jest niezmiernie klimatycznym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Znakomite są również miejscowości zlokalizowane w Toskanii. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz także warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie piękne miejsca. To pokazuje potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z niecierpliwością wyczekuje na ten wspaniały okres jakim jest urlop. Po długich tygodniach nurzącej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila gdy możemy razem z rodziną udać się na wspólny odpoczynek. Obecnie wyborów w tym aspekcie mamy tak wiele, że niełatwo jest wybrać. Dobrze jest zaznajomić się dokładnie z propozycjami przeróżnych agencji turystycznych, które mają często do zaproponowania sporo fantastycznych miejsc w dobrej cenie.
Jeśli tylko mamy tego rodzaju sposobność i chcemy nieco zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na wakacje w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny w tym czasie są o wiele niższe, to ilość wczasowiczów w najpopularniejszych kurortach jest także mniej frustrująca. Wybierając cel naszego wyjazdu pamiętajmy także by oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża i dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą temperaturę i interesujące miejsca do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tegoż państwa, a więc Ateny, jest zupełnie przepełniona istotną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na wyjazd do Grecji można mieć pewność, iż nie dosięgnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas wieloma niesamowitymi budowlami i legendami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu ludzi może uchodzić za niemal raj. Przecież to piękne państwo, gdzie ciągle świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest miejscem, do którego chce wybrać się wielu turystów. Jeżeli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż podróż do Australii to spory wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeśli naprawdę się postaramy, pewnie uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie cel!
A należy otwarcie napisać, iż Australia może zaoferować dla gości wiele atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, np. słynną Operę, ale również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, iż większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest również duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem świecie, który może każdemu z nas zaoferować całe mnóstwo rewelacyjnych widoków oraz Najbardziej znaczące atuty Unii Europejskiej
Choć UE to teraz siedlisko potężnej biurokracji oraz wartości, które ogólnie nie służą naszemu kontynentowi, w tym również Polsce, to jednak wydaje się, iż z naszego punktu widzenia Unia Europejska ma więcej plusów, aniżeli minusów. Przecież jeżeli po 1990 roku byśmy nie poszli za Zachodem, bylibyśmy sporo biedniejszym krajem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Definitywnie żadna osoba, która choćby trochę orientuje się na kwestiach mających związek z geopolityką, świetnie wie, iż wybór Polski był bardzo prosty – Unia Europejska, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są realia, zatem trudno polemizować z nimi.
Wielkim plusem wejścia naszego kraju do UE jest otworzenie dla Polaków granic. Naturalnie np. mieszkańcy Norwegii także nie mają większych problemów z przekraczaniem granic, ale to specyficzne państwo. Nie możemy również zapomnieć o miliardach euro z funduszy unijnych. Choćby drogi są przynajmniej częściowo budowane za pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie można zapomnieć, iż jakimś atutem Unii Europejskiej jest również to, że można inwestować pieniądze w przykładowo Niemczech bądź Szwecji. Wydaje się zatem, iż to bardzo dobrze, że w roku 2003 Polacy powiedzieli jednogłośnie tak Unii Europejskiej. Jeśli nie Unia Europejska, to co?

1. Dowiedz się więcej

2. Przejdź do strony

3. Zobacz teraz

4. Kontynuuj

5. Sprawdź stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.